Instruktører

Løbbinding
Løbbinding
tlf. 25 88 52 50
abbeyer@loebbinding.dk

Glashåndværk
Anne Møller Hansen
tlf. 27 36 03 52
annemoellerhansen@gmail.com

Raku
Bettina Stenfeldt Thybo
tlf. 40 38 77 59
bfthybo@hotmail.com

Stumpwork
Birgit Bendtsen
tlf. 25264005
birgitbendtsen@gmail.com

Maleri - kunst og håndværk
Birgit Kortbæk Aarestrup
tlf. 22 16 39 16
kortbaekkunst@hotmail.dk

Maskinbroderi
Birthe Post
tlf. 61 78 97 06
bipost22@gmail.com

Patchwork
Britta Nielsen
tlf. 86 96 61 82 / 40 21 61 82
brittan@fiberpost.dk

Vævning
Doris Bundgaard Hansen
tlf. 86 85 56 94 / 42 45 38 11
dobu@live.dk

Pergamano
Doris Vigsø
tlf. 30 62 16 53
d.vigsoe@gmail.com

Læder - håndsyet
Ellen Loumann Lissau
tlf. 26 48 20 83
eloumannlissau@gmail.com

Strømpenisser mm.
Gitte Juul Quint
tlf. 20 84 44 52
gquint@live.dk

Betonstøbning
Gitte Livoni Pehrson
tlf. 28 71 01 38
pehrson@mail.dk

Trædrejning
Glenn Lucas
info@glennlucas.com

Beklædningssyning, modeludvikling
Hanne Holtzmann
tlf. 41 18 77 44
kjelleruplund@gmail.com

Nålefilt
Helle Kier
tlf. 40 26 00 89
hellekier@yahoo.com

Møbelpolstring
Helle Ohnemus
tlf. 61 54 65 81
helleohnemus@gmail.com

BRÆND for DIN GUITAR
Henning Danielsen
tlf. 61 28 25 99
7840hd@gmail.com

Keramik
Jakob Stig Isaksen
tlf. 30 23 48 42
hello@jakobstigisaksen.dk

Stenhugning
Johan W. Kallmayer
tlf. 20 27 33 21
rosenhuset@stenart.dk

Seniorskolen
Jytte Andersen
tlf. 86 64 25 35 / 51 43 89 60
jja@post.tele.dk

Bogbinding, Papirflet, Papirværkstedet og Spinding
Katharina Voetmand
tlf. 86 65 39 39
kathi@voetmand.dk

Knipling
Kirsten Hansen
tlf. 86 62 62 31
kh@SkolenForKreativFritid.dk

Træarbejde og trædrejning
Magnus Ladefoged
tlf. 40 40 71 13
ladefoged1@mail.dk

Håndstrik, Maskinstrik, Hakning, Gimpning og Maskeriet
Margit Nørmølle
tlf. 23 33 65 88
hojvangen@fibermail.dk

Beklædningssyning / modeludvikling og syteknikker
Marianne Pedersen
tlf. 23 34 99 93
mtpdyr@hotmail.com

Keramik
Marie Fuglsbjerg Zand
tlf. 51 94 23 61
marie.fuglsbjerg@gmail.com

Filtning og Tekstiltryk
Mette Isager
tlf. 23 74 86 53
metteisager@gmail.com

Serigrafi
Mette Sandholt
tlf. 28 35 98 81
m.sandholt@outlook.dk

Knivskæftning
Michael West
tlf. 98 54 66 70 / 21 67 37 41
til@michaelwest.dk

Glas- & porcelænsmaling
Ninna Schwarzer
tlf. 86 68 29 68
nischwarzer@bknet.dk

Design og lav din egen taske
Pauline Zhang
tlf. 91 97 87 88
pauline-cute@hotmail.com

Trædrejning
Per Sepstrup
tlf. 23 93 87 74
att.per.tove@mail.tele.dk

Glashåndværk
Ulla Buus
tlf. 51 23 85 21
ulla.buus@godmail.dk

Guld- og sølvsmed
Rami Salman
tlf. 26 71 18 19
nugf@hotmail.com

KONTAKT


Skolen for kreativ fritid
Industrivej 13
8800 Viborg

Skoleleder: Kirsten Hansen

Telefon: 86 62 62 31

Mail: info@skolenforkreativfritid.dk

CVR: 14906606

Telefontid: Alle hverdage 8:30 - 9:30

Besøg også:

Medlem af Fora